Sklep internetowy na WordPressie?
System zarządzania treścią WordPress może służyć jako silnik sklepu internetowego! Dzięki wtyczce WooCommerce nasz CMS pozwoli na stworzenie systemu eCommerce.
Sklep WooCommerce – czy warto?
Jasne! Obecnie jest to jedne z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, który może posłużyć jako sklep internetowy. WooCommerce prężnie rozwija się, dzięki społeczności użytkowników. Sklep WooCommerce zyskał popularność dzięki łatwości w instalacji oraz łatwej zmianie ustawień. Za pomocą rozszerzenia WooCommerce można przygotować nie tylko proste sklepu, które są dodatkiem strony internetowej, ale również duże sklepy. Jeżeli wcześniej miałeś do czynienia z panelem administracyjnym WordPress to zarządzanie sklepem WooCommerce nie powinno sprawić problemów.
Sprzedaż wirtualnych przedmiotów
Niekiedy chcemy sprzedawać poprzez sklep internetowy produkty wirtualne. Produktem wirtualnym może być np. poradnik, plik czy e-book. Dzięki WooCommerce sprzedaż przedmiotów wirtualnych nie stanowi problemu. System został przygotowany do sprzedaży namacalnych produktów jak i tych wirtualnych. Wszystko można zautomatyzować do tego stopnia, że nasza praca będzie polegała na ewentualnym dodawaniu nowych produktów czy nadzorze sprzedaży obecnych. Automatyzacja procesu sprzedaży pozwoli na automatyczną wysyłkę zakupionego wirtualnego produktu po otrzymaniu płatności.
Wygląd sklepu – szablony WooCommerce
Wygląd naszego sklepu może być dowolny. Istnieje szereg darmowych oraz płatnych szablonów, które pozwolą na zmianę wyglądu sklepu. Jeżeli jednak planujemy indywidualny projekt graficzny dla sklepu WooCommerce to jego przygotowanie nie powinno stanowi problemu. Wdrożenie szablonu do systemu CMS dla agencji interaktywnej nie powinno stanowić problemu. Dzięki temu zyskamy nowoczesny, indywidualny i dostosowany do naszych potrzeb sklep z atrakcyjną grafiką. Sklep internetowy WooCommerce najczęściej przygotowywany jest jako sklep responsywny, czyli będzie dostosowywał się do wielkości okna przeglądarki. Dzięki temu sklep będzie czytelny zarówno na komputerze, tablecie czy smartfonie.
Dodatkowe moduły WooCommerce
WooCommerce podobnie jak sam WordPress oferuje tysiące modułów, które rozszerzą możliwości CMS. Część z nich jest darmowa, a za część firmy tworzące moduły WooCommerce pobierają opłaty. W zależności od wybranego moduły koszt taki waha się w granicach od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Modułu WooCommerce mogą pomóc w sprzedaży produktów i ułatwić pracę dla administratora.
Poniżej przedstawiany przykłady dostępnych modułów:
- szybkich płatności (np.: tpay, dotpay, przelewy 24 czy payu),
- integrujące z przewoźnikami (np.: inpost, poczta-polska, dhl czy dpd),
- statystyk (google analystic, google tag manager),
- integrujące z programami do księgowości i fakturowania (np.: fakturownia, wfirma, ifirma, infakt),
- integrujące z porównywarkami internetowymi (np.: ceneo, nokaut, skąpiec).