rwd-responsywnosc-www

RWD – co warto wiedzieć?

Nie ma jednego, sprawdzonego i niezawodnego przepisu na stworzenie strony internetowej, która wszystkich zachwyci i zwiększy sprzedaż. Jednak jak w każdej dziedzinie, tak i w tworzeniu stron www są pewne zasady, których należy się trzymać. Oczywiście na przestrzeni lat ulegają one zmianie i niektóre z nich całkowicie się zdezaktualizowały, inne obowiązują niezależnie od upływającego czasu, a jeszcze inne właśnie teraz mają szczególne znaczenie i absolutnie nie powinny być pomijane. A mowa tym razem o RWD, czyli projektowaniu witryny w sposób, który zagwarantuje, że będzie się ona właściwie wyświetlała niezależnie od rozdzielczości.

Zalety i ograniczenia

Przeglądanie internetu na urządzeniu innym niż komputer już nikogo nie dziwi – dziwi za to fakt, że wciąż niektóre firmy wydają się na to nie zważać. A w końcu atrakcyjne zaprezentowanie swojej oferty to połowa sukcesu. Potencjalny klient będzie o wiele bardziej skłonny do dokonania zakupu bądź skorzystania z naszych usług, jeśli bez żadnych komplikacji będzie mógł zapoznać się z korzystnie zaprezentowanymi informacjami na temat naszej firmy oraz tego, co oferujemy. Niezależnie od tego, czy ogląda stronę na telefonie w tramwaju czy na tablecie strona powinna wyświetlać się w taki sposób, który będzie dla niego przystępny i nie będzie utrudniał mu zapoznania się z treścią. Już na pierwszy rzut oka porównując wielkość komputerowego monitora i wyświetlacza przeciętnego smartfonu możemy zauważyć, że ta sama wersja strony internetowej nie sprawdzi się na nich równie dobrze. Oczywiście pozytywne wrażenia naszego przyszłego klienta to nie jedyna zaleta responsywności strony internetowej. Oprócz tego może ona pomóc w osiągnięciu wymarzonego TOP3 w wyszukiwarce Google, gdyż właśnie w taki sposób – lepszego pozycjonowania – premiowane są te strony, które ogólnie ujmując, dopasowują się do oczekiwań współczesnych konsumentów. Oczywiście oprócz zalet, które są właściwie oczywiste, RWD wiąże się także z pewnymi ograniczeniami, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas projektowania strony. Pełna responsywność może na przykład sprawić, że niektóre elementy nie będą mogły wyglądać tak, jak to zaplanowaliśmy. Ponadto należy przygotować się na większy nakład pracy niż w przypadku strony, co do której nie przewidziano właściwego wyświetlania się na różnych rozdzielczościach.

Z myślą o kliencie

Niezależnie od tego z jakimi ograniczeniami wiąże się responsywność strony internetowej, to jednak należy pamiętać, że zalet jest o wiele więcej. Osoby odwiedzające naszą witrynę na pewno docenią fakt, że bez względu na urządzenie, z jakiego korzystają, mogą ją komfortowo przeglądać.

Comments are closed.